Remis Vfl Wolfsburg, Błaszczykowski zaliczył asystę i wywalczył karnego!

mediapictures.pl/Shutterstock
VfL Wolfsburg zremisował na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 3:3 w niedzielnym meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Jednym z bohaterów tego spotkania okazał się Mario Gomez, który zaliczył klasyczny hattrick. Doświadczony niemiecki napastnik wpisał się na listę strzelców w 80., 83. i 87. minucie rywalizacji. Bramki dla gospodarzy strzelali natomiast Karim Bellarabi, Kevin Volland i Kai Havertz.

Pełne 90 minut w barwach gości rozegrał Jakub Błaszczykowski. Polak rozegrał dobry mecz i wypracował dwie bramki. Zanotował asystę przy pierwszym golu Mario Gomeza oraz wywalczył rzut karny.

VfL Wolfsburg zajmuje aktualnie 13. miejsce w tabeli Bundesligi. "Wilki" mają na swoim koncie 30 punktów, z kolei Bayer Leverkusen zdobył do tej pory 32 "oczka" i znajduje się dwie pozycje wyżej.