Cały mecz Glika, hat-trick Falcao i wysoka wygrana AS Monaco

CosminIftode/Shutterstock
AS Monaco rozgromiło na wyjeździe Girondins Bordeaux bez Igora Lewczuka w składzie 4:0 w drugim sobotnim meczu 17. kolejki francuskiej Ligue 1. Całe spotkanie w drużynie gości rozegrał Kamil Glik.

Drużyna z Księstwa świetnie rozpoczęła mecz na Matmut Atlantique. W drugiej minucie pierwszego gola strzelił Djibril Sidibe, a dwie minuty później wynik podwyższył Radamel Falcao.

W 50. minucie Kolumbijczyk trafił na 3:0, a następnie wykorzystał rzut karny, kompletując hat-tricka. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, bo w 69. minucie czerwoną kartkę otrzymał Adam Ounas.

Podopieczni Leonardo Jardima awansowali dzięki tej wygranej na pozycję lidera ligowej tabeli. Mają tyle samo punktów co drugi OGC Nice, który zagra w niedzielę na wyjeździe z Paris Saint-Germain. Kolejnym rywalem drużyny ze Stadionu Ludwika II będzie Olympique Lyon.

Natomiast „Żyrondyści” plasują się na ósmej lokacie ze zdobytymi 24 punktami. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Montpellier HSC.

Girondins Bordeaux - AS Monaco 0:4 (0:2)
Bramki: Sidibe 2, Falcao 2, 4, 64 (rzut karny).
Czerwona Kartka: Ounas 69 (Bordeaux).