Cały mecz Glika, remis w szlagierze ligi francuskiej

CosminIftode/Shutterstock
Paris Saint-Germain zremisowało przed własną publicznością z AS Monaco 1:1 (0:0) w niedzielnym spotkaniu 22. kolejki francuskiej Ligue 1.

Kibice zgromadzeni na Parc des Princes na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 80. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Edinson Cavani, który skutecznie wykorzystał rzut karny. Dla Urugwajczyka była to 21 ligowa bramka w bieżących rozgrywkach.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem paryżan, do głosu doszli przyjezdni, którzy odrobili stratę za sprawą gola Bernardo Silvy. Portugalczyk znalazł sposób na pokonanie Alphonse'a Areoli w trzeciej minucie doliczonego czasy gry.

Warto zaznaczyć, że pełne 90 minut w barwach gości grał Kamil Glik. Dla Polaka był to 21 ligowy występ. W szeregach miejscowych zabrakło natomiast Grzegorza Krychowiaka, który z powodu kontuzji nie znalazł się w meczowej osiemnastce.

Paris Saint-Germain zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli Ligue 1. Paryżanie mają na swoim koncie 46 punktów, z kolei AS Monaco zdobyło do tej pory trzy "oczka" więcej i jest liderem rozgrywek.