Cały mecz Jędrzejczyka, porażki FK Krasnodar i FK Rostów

MediaPictures.pl/Shutterstock
FK Krasnodar przegrał u siebie z Lokomotiwem Moskwa 1:2 (0:1) w niedzielnym spotkaniu 5. kolejki rosyjskiej Priemjer Ligi. W ekipie gospodarzy cały mecz zaliczył Artur Jędrzejczyk.

Goście objęli prowadzenie cztery minuty przed przerwą, kiedy to celnie przymierzył Aleksander Samiedow.

Wyrównał trzy minuty po przerwie z rzutu karnego Fiodor Smołow, ale osiem minut później również z "jedenastki" nie pomylił się Nigeryjczyk Ezekiel Henty, zapewniając stołecznej drużynie dopiero pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Dzięki temu "Parowozy" umocniły się na dziewiątej pozycji w tabeli, natomiast "Byki" doznały drugiej z rzędu porażki i spadły na siódme miejsce w klasyfikacji.

Na ósmą lokatę osunął się z kolei FK Rostów. Wicemistrzowie Rosji, którzy po wyeliminowaniu Ajaksu Amsterdam zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów, musieli w niedzielę uznać wyższość Tereka Grozny. Ekipa z Czeczenii po wygranej 2:1 awansowała na trzecie miejsce w tabeli.