Cały mecz Kamińskiego, zwycięstwo VfB Stuttgart

Jeollo, wikipedia
VfB Stuttgart pokonał u siebie Union Berlin 3:1 w poniedziałkowym meczu 30. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Marcin Kamiński.

Miejscowi po pierwszej połowie byli na dwubramkowym prowadzeniu. Wynik otworzył Alexandru Maxim w 29. minucie, a chwilę potem drugiego gola strzelił Simon Terodde.

Po przerwie kontaktową bramkę dla gości zdobył Sebastian Polter. Zwycięstwo drużynie z Mercedes-Benz Arena zapewnił Daniel Ginczek.

Podopieczni Hannesa Wolfa po tej wygranej są liderem tabeli ze zdobytymi 60 punktami. W następnej kolejce zagrają na wyjeździe z 1. FC NĂźrnberg.

Natomiast zespół prowadzony przez Jensa Kellera plasuje się na czwartej pozycji, mając na swoim koncie 54 "oczka". W kolejnym spotkaniu zmierzą się u siebie z SV Sandhausen.