Cały mecz Lewczuka, Bordeaux zagrają w półfinale

mediapictures.pl/Shutterstock
Piłkarze Girondins Bordeaux pokonali u siebie En Avant Guingamp 3:2 (2:1) w trzecim meczu ćwierćfinałowym Pucharu Ligi Francuskiej.

Na Matmut Atlantique całe zawody w szeregach "Żyrondystów" zaliczył Igor Lewczuk.

Goście po dwunastu minutach gry prowadzili po uderzeniu głową pochodzącego z Gujany Francuskiej Sloana Privata, ale miejscowi jeszcze przed przerwą z nawiązką odrobili straty.

Wyrównał zaledwie cztery minuty później Gwinejczyk Francois Kamano, a następnie dwukrotnie, w tym raz głową, do siatki rywali celnie przymierzył Gaetan Laborde. Dwie minuty przed końcem kontaktową bramkę strzelił Nicolas Benezet, ale na więcej sześciokrotni mistrzowie Francji ekipie z Bretanii już nie pozwolili.

Oprócz zespołu z Akwitanii wcześniej awans do półfinału wywalczyły również AS Nancy oraz AS Monaco. Czwartego półfinalistę wyłoni konfrontacja PSG z FC Metz.