Cały mecz Piszczka, remis BVB z Mainz

Trybex/Shutterstock
Borussia Dortmund zremisowała na wyjeździe z 1. FSV Mainz 1:1 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Kibice zgromadzeni na Opel Arena pierwsze trafienie w tym meczu zobaczyli już w trzeciej minucie rywalizacji. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Marco Reus.

Gospodarze nie dali jednak za wygraną i zdołali wyrównać. W końcowym fragmencie rywalizacji gola na wagę remisu zdobył Danny Latza, któremu asystował Levin Oztunali.

Warto zaznaczyć, że pełne 90 minut w barwach przyjezdnych rozegrał Łukasz Piszczek. Dla polskiego obrońcy był to 15 występ w obecnych rozgrywkach.

Borussia Dortmund zajmuje aktualnie czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. Podopieczni Thomasa Tuchela mają na swoim koncie 31 punktów, z kolei 1. FSV Mainz zdobył do tej pory 22 "oczka" i znajduje się na dziesiątej pozycji.