Cały mecz Wilczka i porażka Broendby

Ostatnia aktualizacja: 29/05/16 19:35, Komentarzy: 0

0
0

Piłkarze Broendby Kopenhaga przegrali u siebie z drużyną Sonderjyske Elitesport 1:2 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 33. kolejki duńskiej Superligaen. W zespole gospodarzy cały mecz zaliczył Kamil Wilczek.

Miejscowi objęli prowadzenie cztery minuty przed przerwą, kiedy to do siatki rywali celnie przymierzył Andrew Hjulsager. Po zmianie stron obie bramki dla gości zdobył Nicolaj Madsen.

Dzięki dziewiętnastej wygranej w sezonie ekipa z południowej Jutlandii wywalczyła wicemistrzostwo. Stołeczna drużyna doznała natomiast jedenastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na czwartej pozycji w tabeli.

Oba zespoły, podobnie jak trzeci w klasyfikacji FC Midtjylland, zagrają w kwalifikacjach przyszłej edycji Ligi Europy. Mistrzowski tytuł i występy w kwalifikacjach LM zapewniła sobie już wcześniej FC Kopenhaga.