betclic

Hitzfeld: Ancelotti idealnie pasuje do Bayernu

Ostatnia aktualizacja: 18/12/15 13:33, Komentarzy: 0

7
0
Fot. efecreata mediagroup / Shutterstock.com

Odejście Josepa Guardioli z Bayernu będzie dużą stratą dla Bundesligi - mówi Ottmar Hitzfeld. Utytułowany szkoleniowiec z uznaniem wypowiada się o prawdopodobnym następcy Hiszpana, czyli Carlo Ancelottim.

Nic nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale zdaniem mediów w przyszłym tygodniu Guardiola poinformuje, że nie podpisze nowego kontraktu z Bayernem. Jego następcą ma zostać Ancelotti. Zdaniem Hitzfelda to dobry wybór władz klubu z Monachium

- Ancelotti idealnie pasuje do Bayernu. Odnosił sukcesy we wszystkich klubach, w których pracował. Aż trzy razy wygrał Ligę Mistrzów - tłumaczy Hitzfeld, który przed laty z powodzeniem prowadził drużynę z Monachium. Pięć razy zdobył z nią mistrzostwo Niemiec, a w 2001 roku wygrał Ligę Mistrzów.

- Na tym poziomie jest bardzo ważne, żeby piłkarze wiedzieli, co potrafi ich trener. To także istotne dla klubu. Trener Bayernu musi być szanowany - uważa doświadczony szkoleniowiec.

- Ancelotti to sprytny strateg. Jego futbol nie polega wyłącznie na totalnym ataku i pressingu. Potrafi dostosować sposób gry drużyny do przeciwnika. Gdy był trenerem Realu, to zazwyczaj koncentrował się na atakowaniu. Przeciwko Bayernowi nastawił jednak drużynę na grę z kontry - charakteryzuje Hitzfeld.

66-letni szkoleniowiec pochlebnie wypowiada się także o Guardioli, choć wcześniej zdarzyło mu się wejść w medialną polemikę z Hiszpanem.

- Guardiola to rewolucjonista. Wymyślił nowy sposób gry w piłkę nożną. Jednym z jego pomysłów jest ustawianie drużyny z trzema obrońcami, ale tylko jednym środkowym. Jeśli Guardiola odejdzie z Bayernu, to będzie duża strata dla Bundesligi - twierdzi Hitzfeld.
Źródło: Goal.com / własne
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela