Celtic FC lepszy na wyjeździe od Dundee FC

dean bertoncej/Shutterstock
Celtic FC wygrał na wyjeździe z Dundee FC 2:1 (1:0) w niedzielnym meczu 29. kolejki ligi szkockiej.

Kibice zgromadzeni na trybunach Dens Park na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 45. minuty rywalizacji. Na prowadzenie wyszli wówczas goście, a na listę strzelców wpisał się Jozo Simunović, któremu asystował James Forrest.

Drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Stuart Armstrong. 24-latek pokonał Scotta Baina w 51. minucie gry.

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Fayssal El Bakhtaoui. Warto zaznaczyć, że Marokańczyk trafił do siatki niespełna dwie minuty od momentu pojawienia się na boisku.

Celtic FC zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligi szkockiej. Piłkarze "The Bhoys" mają na swoim koncie 83 punkty, z kolei Dundee FC zdobyło do tej pory 30 "oczek" i znajduje się na ósmej pozycji.