Celtic Glasgow wygrał z wiceliderem ligi

Ivica Drusany/Shutterstock
Celtic Glasgow pokonał na własnym stadionie Aberdeen 3:1 w pierwszym sobotnim meczu trzynastej kolejki Scottish Premiership. Dla gospodarzy było to czwarte ligowe zwycięstwo z rzędu.

Drużyna prowadzona przez Ronny'ego Deilę wyszła na prowadzenie minutę przed zakończeniem pierwszej części spotkania. Swojego dziesiątego gola w bieżącym sezonie strzelił Leigh Griffiths. Ten sam zawodnik zaliczył drugie trafienie osiem minut po zmianie stron. Tym razem zaskoczył Daniela Warda strzałem z rzutu karnego. 25-letni piłkarz jest liderem klasyfikacji strzelców.

W 60. minucie spotkania gospodarze zdobyli trzecią bramkę. Bramkarza rywali pokonał James Forrest. Aberdeen zdołało strzelić honorowego gola minutę przed zakończeniem podstawowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Adam Rooney.

Po zwycięstwie, Celtic ma siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli Aberdeen. Kolejnym rywalem klubu z Glasgow będzie Molde. Mecz czwartej kolejki Ligi Europy odbędzie się w czwartek.