Celtic lepszy w derbach od Rangers

dean bertoncelj/Shutterstock
W spotkaniu 21. kolejki ligi szkockiej piłkarze Rangers FC przegrali na własnym stadionie z Celtic FC 1:2 (1:1).

Kibice zgromadzeni na Ibrox Stadium na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 12. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Kenny Miller, któremu asystował James Tavernier. Goście szybko odpowiedzieli i po niespełna kwadransie ponownie był remis. Gola dla "The Hoops" zdobył Moussa Dembele.

Po zmianie stron goście ponownie uderzyli. W 70. minucie rywalizacji piłkę do bramki skierował Scott Sinclair. Asystę przy tym trafieniu zanotował Stuart Armstrong.

Tym samym, Celtic FC wygrał swoje 19 spotkanie w tym sezonie. Podopieczni Brendana Rodgersa zajmują aktualnie pierwsze miejsce w tabeli ligi szkockiej. Natomiast gracze Rangers FC znajdują się na drugiej pozycji.