Cenny remis Zagłębia w Belgradzie. Nie dali się Partizanowi mimo gry w osłabieniu od 55 minuty

asinfo
Gracze Partizana Belgrad zremisowali na swoim stadionie z zawodnikami Zagłębia Lubin 0:0 w pierwszym meczu II rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy.

Piłkarze serbskiego klubu byli dużo lepszą drużyną, a od 55 minuty grali nawet z przewagą jednego zawodnika, po czerwonej kartce w wyniku dwóch żółtych dla Papadopulosa, ale to goście wywieźli cenny remis z Belgradu.

W 15. minucie gospodarze stworzyli sobie pierwszą bardzo groźną sytuację, lecz Polacek zdołał sparować piłkę na rzut rożny po uderzeniu Mihajlovicia. W 36. minucie ten sam zawodnik po raz kolejny był blisko powodzenia, ale tym razem piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od Guldana i w minimalnej odległości minęła lewy słupek bramki gości. Kilkadziesiąt sekund potem Bogosevac w znakomitej sytuacji uderzył tylko w poprzeczkę bramki Polacka.

Pięć minut po zmianie stron Mihajlović precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego do Djurdjicia, a ten uderzył w poprzeczkę. Kilkadziesiąt sekund potem Polacek świetnie obronił strzał Radovicia.

W 55. minucie drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Papadopulos, przez co musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Gospodarze stwarzali sobie następne dobre okazje. Kolejno próbowali Janković, Radović czy Mihajlović, lecz albo brakowało im skuteczności, albo dobrze w bramce Zagłębia spisywał się Polacek.

W 76. minucie Łukasz Piątek wyszedł sam na sam z golkiperem Partizana, ale uderzył ponad poprzeczką. Mimo starań obu stron wynik tego meczu już nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Rewanż odbędzie się za tydzień w Lubinie.