Chelsea cudem uratowała remis z Newcastle

Laszlo Szirtesi, Shutterstock
Chelsea Londyn zremisowała na wyjeździe z Newcastle United 2:2 w meczu siódmej kolejki ligi angielskiej. Zawodnicy Jose Mourinho zdołali doprowadzić do wyrównania, mimo że przegrywali 0:2.

Pierwszego gola zdobył Ayoze Perez trzy minuty przed przerwą. Hiszpan przyjął piłkę w polu karnym rywali i oddał strzał z woleja. Piłka wpadła do bramki Asmira Begovicia odbijając się od słupka. Kwadrans po zamianie stron był 2:0 dla "Srok". Tym razem Perez zaliczył asystę przy trafieniu Georginio Wijnalduma, który zaskoczył bramkarza gości strzałem głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

"The Blues" wzięli się za odrabianie strat w 79. minucie meczu. Ramires oddał strzał z dystansu i trafił w okienko bramki Tima Krula. Osiem minut później było 2:2, po uderzeniu Williana z rzutu wolnego.

Po remisie, Newcastle wciąż zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Drużyna z St. James' Park nie wygrała jeszcze w tym sezonie żadnego meczu. Chelsea, po podziale punktów jest na czternastej pozycji w Premier League.