Chelsea nie zwalnia tempa. "The Blues" rozbili Arsenal! [VIDEO]

Oleskandr Osipov / Shutterstock.com
Chelsea rozbiła Arsenal 3:0 w szlagierze 24. serii gier Premier League. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze Antonio Conte mają w tabeli dwanaście punktów przewagi nad lokalnym rywalem.

Jako pierwszy groźniej zaatakował Arsenal. Goście wykorzystali nieodpowiedzialną zabawę graczy Chelsea, przejęli piłkę w okolicach pola karnego, ale Alex Iwobi strzelił obok słupka.

W pierwszej fazie gry optyczną przewagę miał Arsenal. Wszystko zmieniło się w 13. minucie. Z prawej strony boiska doskonale dośrodkował Pedro. Strzał Diego Costy trafił w poprzeczkę, ale piłkę do bramki przytomnie dobił Marcos Alonso. Sytuacja wzbudziła duże kontrowersje, bo Hiszpan walcząc o piłkę znokautował łokciem Hectora Bellerina.

Chelsea po strzelaniu gola przejęła inicjatywę, ale nie potrafiła podwyższyć prowadzenia. Być może byłoby inaczej, gdyby Diego Costa lepiej rozegrał jedną z kontr. Reprezentant Hiszpanii uwikłał się w drybling zamiast podać do wychodzącego na dobrą pozycję Pedro i zmarnował dobrze zapowiadającą się akcję. Niezłe sytuacje do wyrównania miał za to Arsenal, ale ani Gabriel Paulista, ani Mesut Ozil nie potrafili pokonać Thibault Courtois.

Chelsea podwyższyła prowadzenie na początku drugiej połowy. Wspaniałą indywidualną akcją popisał się Eden Hazard. Belg wykonał kilkudziesięciometrowy rajd, wymanewrował kilku rywali i umieścił piłkę w siatce.

Arsene Wenger starał się odwrócić losy meczu przeprowadzając ofensywne zmiany. W drugiej połowie na boisku pojawili się Oliver Giroud i Danny Welbeck, ale nie przełożyło się to na lepszą grę gości. "Kanonierzy" długo nie potrafili zagrozić bramce Chelsea. Poważniejszym testem dla Courtois był tylko strzał głową Welbecka. Belg w świetnym stylu sparował piłkę na rzut rożny.

Chelsea dobiła Arsenal w 85. minucie. Fatalny błąd popełnił Petr Cech, który podał piłkę wprost pod nogi Cesca Fabregasa. Hiszpan spokojnym lobem umieścił piłkę w siatce.

Arsenal było stać tylko na honorowego gola. Już w doliczonym czasie gry dobre dośrodkowanie Nacho Monreala strzałem głową na gola zamienił Giroud.

Chelsea - Arsenal 3:1
Alonso 13, Hazard 53, Fabregas 85 - Giroud 90

Chelsea: Courtois - Azpilicueta, David Luiz, Cahill - Moses (87. Zouma), Kante, Matić, Alonso - Pedro (84. Willian), Diego Costa, Hazard (84. Fabregas).

Arsenal: Cech - Bellerin (17. Gabriel Paulista), Mustafi, Koscielny, Monreal - Oxlade-Chamberlain, Coquelin (65. Giroud) - Walcott (70. Welbeck), Ozil, Iwobi - Sanchez.