Chelsea przegrała z Sunderlandem

Ostatnia aktualizacja: 07/05/16 18:25, Komentarzy: 4

0
4

Sunderland pokonał na własnym stadionie Chelsea Londyn 3:2 w meczu 37. kolejki Premier League. Dzięki wygranej "Czarne Koty" wydostały się ze strefy spadkowej.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 14. minucie meczu, Vito Mannone strzałem z ostrego kąta pokonał Diego Costa, któremu podawał Gary Cahill. Gospodarze doprowadzili do wyrównania w 41. minucie spotkania. Mocnym uderzeniem z woleja golkipera rywali zaskoczył Wahbi Khazri. W doliczonym czasie do pierwszej połowy drugą bramkę dla Chelsea zdobył jednak Nemanja Matić, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Po przerwie Sunderland zaliczył dwa trafienia. Na listę strzelców wpisali się Fabio Borini i Jermain Defoe. W końcówce meczu czerwoną kartkę obejrzał obrońca "The Blues", John Terry.

W innym sobotnim meczu Newcastle United zremisowało bezbramkowo na wyjeździe z Aston Villą. Dzięki takiemu wynikowi Sunderland awansował na 17. miejsce w tabeli. Piłkarze Sama Allardyce'a mają nad zespołem z Newcastle jeden punkt przewagi.

Swoje spotkanie zremisowało również AFC Bournemouth, w barwach którego występował Artur Boruc. Polski bramkarz w 43. minucie gry obronił rzut karny wykonywany przez Craiga Gardnera. Zwycięstwo odniosło natomiast Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w składzie. "Łabędzie" wygrały 4:1 z West Hamem United.

Dzisiaj w Premier League odbędzie się jeszcze jeden mecz. Leicester City zagra u siebie z Evertonem.