Chelsea wygrywa po golach Diego Costy i Cahilla

Vlad1988/Shutterstock
Chelsea FC wygrała przed własną publicznością z Hull City 2:0 (1:0) w niedzielnym meczu 22. kolejki angielskiej Premier League.

Kibice zgromadzeni na Stamford Bridge na premierowe trafienie w tym spotkaniu czekali aż do siódmej minuty doliczonego czasy gry pierwszej połowy. Na listę strzelców wpisał się wówczas Diego Costa. Hiszpan wykorzystał dobre dobranie Victora Mosesa i wbił piłkę do siatki z około ośmiu metrów.

Gospodarze podwyższyli prowadzenie dopiero w końcowym fragmencie rywalizacji. W 81. minucie Cesc Fabregas wykonywał rzut wolny, a najlepiej w polu karnym zachował się Gary Cahill, który głową pokonał bramkarza gości.

Dzięki wygranej, Chelsea FC umocniła się na prowadzeniu w tabeli Premier League. Piłkarze "The Blues" mają na swoim koncie 55 punktów, z kolei Hull City zdobyło do tej pory 16 "oczek" i znajduje się na dziewiętnastej pozycji.