Chelsea wyrównała rekord Arsenalu! Trzynaste zwycięstwo z rzędu

ninopavisic/Shutterstock
W spotkaniu 19. kolejki Premier League Chelsea FC wygrała przed własną publicznością ze Stoke City 4:2 (1:0). Tym samym, podopieczni Antonio Conte odnieśli szesnaste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach, a trzynaste z rzędu.

Kibice zgromadzeni na Stamford Bridge na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do 34. minuty gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Gary Cahill, który wykorzystał dośrodkowanie Cesca Fabregasa.

Goście wyrównali tuż po zmianie stron, a piłkę do bramki Courtoisa wbił Bruno Martins Indi. Holender otrzymał podanie od Petera Croucha i uderzeniem bez przyjęcia pokonał golkipera "The Blues". Podopieczni Antonio Conte odpowiedzieli bardzo szybko i ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem do meczowego protokołu wpisał się Willian.

W 64. minucie do wyrównania doprowadził Peter Crouch, któremu asystował Mame Biram Diouf. Radość graczy "The Potters" z remisu nie trwała jednak długo, ponieważ niespełna 60 sekund później swojego drugiego gola w tym spotkaniu zdobył Willian.

Wynik rywalizacji ustalił Diego Costa, który wpisał się na listę strzelców w końcowym fragmencie gry.

Dzięki wygranej, Chelsea FC umocniła się na prowadzeniu w Premier League. Podopieczni Antonio Conte zdobyli do tej pory 49 punktów, z kolei Stoke City wywalczyło 21 "oczek" i znajduje się na czternastym miejscu.