betclic

"Chelsea z zeszłego sezonu miałaby 10 punktów przewagi nad resztą ligi"

Ostatnia aktualizacja: 29/11/15 10:43, Komentarzy: 1

9
1
Fot. Sam Aronov / Shutterstock.com

Thierry Henry uważa, że jeśli Chelsea grałaby tak, jak w zeszłym roku, to byłaby murowanym faworytem do zdobycia mistrzostwa Anglii. Po fatalnym początku sezonu piłkarze Jose Mourinho nie liczą się w walce o tytuł.

Henry widzi już tylko pięciu kandydatów do wygrania Premier League.

- W rywalizacji o mistrzostwo są Manchester United, Manchester City, Arsenal, Tottenham i być może Liverpool - uważa były reprezentant Francji.

- Nie ma w tym gronie Chelsea. Jeśli "The Blues" będą w stanie wrócić do najlepszej czwórki, to będzie to świadczyło tylko o tym, że czołówka grała bardzo słabo. Jeśli Chelsea grałaby tak, jak w zeszłym roku, to teraz miałaby dziesięć punktów przewagi nad resztą stawki - dodał Henry.

Henry'emu szczególnie bliski jest Arsenal, w którym spędził kilka bardzo owocnych lat. Jego zdaniem "Kanonierzy" nie wykorzystali już kilku szans, które mogą mieć ogromne znaczenie na koniec sezonu.

- Jeśli Arsenal ma zamiar wygrać pierwszy tytuł mistrzowski od 2004 roku, to nie może pozwolić, by szanse przelatywały mu przez palce. Jeśli wygrałby z Tottenhamem i West Bromwich, tak jak powinien, to miałby już trzy punkty przewagi nad pozostałymi drużynami. Zamiast tego jest czwarty w tabeli i stracił pięć punktów, które mógł już mieć na koncie - twierdzi Wenger.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Kapitan
zdzislawz
Zarejestrowany od: 915 dni
Ilość komentarzy: 4883
Oceny: +48192
Kibicuje:
Liverpool FC Borussia Dortmund
29.11.2015 / 13:52:53
Gdyby babcia miała wąsy , toby była dziadkiem :)

Tabela