Chorwaci z brązowym medalem mistrzostw!

Chorwacja pokonała Norwegię 31:24 w meczu o trzecie miejsce Mistrzostw Europy.

Spotkanie zaczęło się od wyrównanej gry. Oba zespoły nie odstępowały siebie choćby na krok. Pierwszy kwadrans minął pod znakiem walki bramka za bramkę. Druga część pierwszej połowy należała już jednak do Chorwatów. Ze stanu 6:6 w ciągu paru minut wyszli na prowadzenie 10:6. Wtedy o czas poprosił norweski trener. Niewiele to jednak dało, ponieważ Chorwacja rzuciła kolejną bramkę i wygrywała już 11:6.

W następnych minutach obraz gry niewiele się zmienił. Chorwaci kontrolowali grę i nie pozwolili swoim przeciwnikom na zbyt wiele do ostatnich minut pierwszej partii. Na przerwę schodzili z prowadzeniem 15:11.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej zaczęli Norwegowie. Chorwaci musieli być w szoku, ponieważ na parkiet wyszła zupełnie inna drużyna, która w dziesięć minut doprowadziła do wyrównania - 17:17. W tym momencie reprezentanci Chorwacji ocknęli się i rzucili dwa gole. Szczypiorniści z Norwegii nie popełnili już jednak błędu z pierwszej połowy i nie pozwolili odskoczyć rywalom. Od tej chwili pojedynek znowu stał się bardzo zacięty, choć Chorwacja cały czas pozostawała na jedno, dwubramkowym prowadzeniu.

W 52 minucie Chorwaci powiększyli przewagę do trzech bramek. Sytuacja Norwegii stawała się coraz trudniejsza. Kilkadziesiąt sekund później było już 26:21, wydawało się więc, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. Po chwili Chorwacja trafiła po raz kolejny, 6-bramkowego prowadzenia na cztery minuty przed końcem pojedynku już nikt nie mógł im odebrać.

Reprezentanci Chorwacji wygrali ostatecznie z Norwegami 31:24 i to oni sięgnęli po brązowy medal Mistrzostw Europy.