Chorwacja ograła Islandię, Turcja pokonała Kosowo

Ivica Drusany/Shutterstock
Chorwacja wygrała u siebie z Islandią 2:0, a Turcja pokonała przed własną publicznością Kosowo 2:0 w sobotnich spotkaniach 4. kolejki grupy I eliminacji piłkarskich MŚ 2018 w strefie Europy.

Na obiekcie Maksimir w Zagrzebiu obie bramki dla gospodarzy zdobył Marcelo Brozovic. Chorwacji po trzecim zwycięstwie z rzędu objęli samodzielne prowadzenie w tabeli tej grupy. Ekipa ze Skandynawii doznała natomiast pierwszej porażki, ale zachowała drugą pozycję.

Z kolei na Antalya Arena bramki dla zespołu z Azji Mniejszej w niespełna cztery minuty na początku drugiej połowy strzelili Burak Yilmaz oraz Volkan Sen. Turcy mimo pierwszej wygranej w tych eliminacjach pozostali na czwartym miejscu, natomiast Kosowo zamyka klasyfikację bez zwycięstwa w dorobku.