Chorwacja wyprzedziła Hiszpanię! Ramos nie trafił karnego, choć bramkarz...[VIDEO]

CP DC Press / Shutterstock.com
Hiszpanie oraz Chorwaci awansowali do 1/8 finału mistrzostw Europy.

Przed ostatnią kolejką fazy grupowej pewni awansu do 1/8 finału EURO byli Hiszpanie, którzy grali z Chorwacją. W drugim spotkaniu mierzyli się Czesi z Turkami. Szansę na awans miały wszystkie drużyny, choć Turkom dawano najmniejsze szanse.

Na bramki kibice zgromadzeni na obu stadionach nie musieli zbyt długo czekać. W siódmej minucie przepiękną akcją popisali się Hiszpanie: David Silva podał prostopadłą piłkę do Fabregasa, ten wbiegł w pole karne i jak na tacy wyłożył futbolówkę Moracie, który świetnej okazji nie zmarnował. Było 1:0.

Szybko trafili również Turcy - już w 10 minucie zdobyli bramkę po szybkiej kontrze. Mor asystował Yilmazowi, który pokonał Petra Cecha.

Wydawało się, że takimi wynikami zakończą się te spotkania do przerwy, jednak w 45 minucie Chorwaci odgryźli się rywalom i strzelili gola do szatni. Perisić ograł Juanfrana, dośrodkował do Kalinicia, który z kilku metrów nie dał szans De Gei. Remis!

W drugiej połowie kolejne rozczarowanie przeżyli Czesi, którzy przed decydującą serią gier mogli liczyć na wyjście z drugiego lub trzeciego miejsca. Tymczasem w 65 minucie Tufan ładnym strzałem w okienko nie dał szans Cechowi, podwyższając prowadzenie Turcji na 2:0.

W 72 minucie na prowadzenie mogli wyjść Hiszpanie - został im przyznany rzut karny, ale Sergio Ramos uderzył w środek bramki i Subasić odbił piłkę. Można się jednak zastanawiać, czy "jedenastka" nie powinna zostać powtórzona - golkiper znajdował się wyraźnie przed linią bramkową:

Kwadrans później ta niewykorzystana okazja zrobiła to, co uwielbiają robić niewykorzystane okazje - zemściła się. Gola dla Chorwatów zdobył Perisić po wspaniałym kontrataku. Ten wynik oznacza, ze Chorwacja wyprzedza Hiszpanię i wychodzi z pierwszego miejsca!

Kolejne gole już nie padły. Chorwaci ograli Hiszpanów, Turcy odprawili z kwitkiem Czechów. Ale bezpośrednią kwalifikację uzyskały kadry Chorwacji i pokonanej tego dnia Hiszpanii.