betclic

Chorwacja zmienia trenera

Ostatnia aktualizacja: 09/09/15 15:00, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Man77, wikicommons

Nico Kovac nie jest już trenerem reprezentacji Chorwacji. O dymisji zadecydowały słabe wyniki.

Chorwaci po ośmiu meczach eliminacji z czternastoma punktami zajmują trzecie miejsce w grupie. Na finiszu eliminacji w lepszej sytuacji są Włochy (18 punktów) i Norwegia (16 punktów). Do końca pozostały im jeszcze dwa mecze. Zagrają w nich z Bułgarią i Maltą.

Praca z reprezentacją Chorwacji była dla Kovaca debiutem w roli pierwszego trenera seniorskiej drużyny. Kadrę przejął w okolicznościach podobnych do tych, w których teraz został zwolniony. Selekcjonerem został przed barażami o grę na mundialu w 2014 roku. Pierwsza misja zakończyła się sukcesem. Chorwaci wygrali z Islandią w dwumeczu o awans na mistrzostwa świata. W Brazylii nie wyszli jednak z grupy.

Nowego trenera reprezentacji Chorwacji mamy poznać 21 września. Być może będzie to kolejny z grupy świetnych chorwackich piłkarzy przełomu wieków. W Reprezentację prowadzili już Slaven Bilić i Igor Stimac, którzy razem z drużyną narodową zajęli trzecie miejsce na mundialu we Francji. Prezesem chorwackiej federacji jest inny piłkarz tamtej drużyny - Davor Suker.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!