Cibulkowa kolejną rywalką Radwańskiej

Ostatnia aktualizacja: 25/09/15 13:31, Komentarzy: 0

0
0

Dominika Cibulkowa wygrała z rozstawioną z numerem drugim Serbką Aną Ivanovic 7:6 (7-5), 6:3 w ćwierćfinale turnieju WTA Tokio. Pula nagród w tej imprezie wynosi milion dolarów.

Słowaczka zmierzy się w półfinale z Agnieszką Radwańską. Polka pokonała wcześniej Karolinę Pliskovą 7:5, 6:2 i po raz czwarty w historii zagra na tym etapie turnieju w stolicy Japonii.

Wyżej rozstawiona Czeszka postawiła opór krakowiance tylko w pierwszej partii, kiedy to od stanu 5:2 doprowadziła do remisu 5:5. Od tego momentu jednak Polka przejęła inicjatywę i przy serwisie rywalki zakończyła pierwszy set po 50 minutach gry.

Drugi set był już popisem starszej sióstr. Ponownie szybko przełamała Czeszkę, ale tym razem zachowała więcej koncentracji i nie pozwoliła jej odrobić strat. Podobnie jak pierwszą partię zakończyła ją przy podaniu rywalki, która popełniła podwójny błąd serwisowy.