betclic

Cieślak: Nasza drużyna będzie dominować kilka lat

Ostatnia aktualizacja: 31/07/16 17:24, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Stefan Holm / Shutterstock.com

- Jestem dumny z chłopaków. Pokazali charakter - wyznał trener Marek Cieślak po zdobyciu złotego medalu przez reprezentację Polski w finale Drużynowego Pucharu Świata 2016.

Na torze w Manchesterze "biało-czerwoni" wygrali z Wielką Brytanią, broniącą tytułu Szwecją i Australią. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach Polaków był Bartosz Zmarzlik.

- Początek nie był dla nas udany, w pewnym momencie mieliśmy prawo czuć, że rywale zagonili nas do narożnika. Jednak nasi żużlowcy wytrzymali presję i w końcówce pokazali wielką moc - podkreślił szkoleniowiec Falubazu Zielona Góra dla oficjalnej strony reprezentacji Polski.

- W czwartej serii pilnowaliśmy Szwedów, w piątej już obiliśmy bezlitośnie rywali. Trzy trójki i dwójka Krzysztofa Kasprzaka to było więcej niż oczekiwaliśmy. Warto pamiętać, że przed ostatnią serią mieliśmy tylko dwa punkty przewagi nad drugimi Anglikami - kontynuował Cieślak.

- W przypadku naszej reprezentacji ważne jest nie tylko zwycięstwo, ale i też fakt, że mamy bardzo młody zespół. Już teraz mówi się, że ta ekipa będzie dominowała przez kilka najbliższych lat - podsumował selekcjoner reprezentacji Polski.

(za polskizuzel.pl)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!