betclic

Ciężka kontuzja obrońcy Górnika Zabrze

Ostatnia aktualizacja: 03/12/15 11:30, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Obrońca Górnika Zabrze Rafał Kosznik nie będzie mógł występować przez co najmniej trzy miesiące – poinformowano na stronie internetowej klubu. 31-letni piłkarz zmaga się z kontuzją kolana.

– Na mecz z Jagiellonią nie pojechał Rafał Kosznik, który w środę przeszedł badanie rezonansem magnetycznym. Diagnoza nie była korzystna dla zawodnika. Okazało się, że "Kosa" ma zerwane więzadło właściwe rzepki w stawie kolanowym. Po operacji, rehabilitacja zawodnika potrwa co najmniej trzy miesiące – napisano w komunikacie.

Lewy obrońca urazu doznał podczas wtorkowego spotkania z Piastem Gliwice. Boisko opuścił na noszach w 63. minucie gry. Spotkanie zakończyło się wygraną Górnika 5:2.

Kosznik w bieżącym sezonie wystąpił w siedemnastu meczach Ekstraklasy. Zagrał również w jednym spotkaniu Pucharu Polski.

Poza nim, w spotkaniu z Jagiellonią nie będą mogli zagrać również pauzujący za kartki Aleksander Kwiek, a także kontuzjowani Michał Janota, Maciej Korzym, Mariusz Magiera i Marcin Urynowicz. Pod ich nieobecność trener Leszek Ojrzyński po raz pierwszy powołał do kadry meczowej Bartosza Pikula.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!