City gromi, debiut Sterlinga

Alejandro Rázuri, flickr.com
Na zakończenie 1 kolejki Premier League Manchester City wygrał na wyjeździe z West Bromwich Albion.

W pierwszej połowie dwie bramki dla gości zdobył Yaya Toure. Już w 9. minucie płaskim strzałem w prawy róg bramki pokonał Boaza Myhilla. Bramkarz "The Baggies" nie miał nic do powiedzenia. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej podwyższył prowadzenie w 24. minucie. Piłka po jego uderzeniu trafiła w samo okienko. Wynik meczu ustalił Kompany, który po dośrodkowaniu Davida Silvy barkiem skierował futbolówkę do siatki gospodarzy.

Mecz był debiutem Raheema Sterlinga, który kosztował "The Citizens" 49 milionów funtów. Była to najwyższa kwota, jaką kiedykolwiek zapłacono za angielskiego zawodnika. W barwach West Bromwich po raz w pierwszy w Premier League zagrali z kolei James Chester, James McClean i Rickie Lambert. Sterling wyszedł w podstawowym składzie. Po 74 minutach został zmieniony przez Samira Nasriego.

Wygrana 3-0 oznacza, że za tydzień Manchester zmierzy się z mistrzowską Chelsea jako lider tabeli.

West Bromwich Albion – Manchester City 0:3Bramki: Toure 9, 24, Kompany 59WBA: Myhill – Chester (Yacob), Dawson, Lescott, Brunt – Morrison, Gardner, Fletcher, McClean – Lambert (Anichebe), Berahino (McManaman)Manchester City: Hart – Sagna, Kompany, Mangala, Kolarov – Toure (Demichelis), Fernandinho – Navas, Silva, Sterling (Nasri) – Bony (Aguero)