City pokonał Swansea City, Fabiański wpuścił dwa gole

MediaPictures.pl/Shutterstock
Manchester City pokonał u siebie Swansea City 2:1 (1:0) w sobotnim spotkaniu szesnastej kolejki angielskiej Premier League.

Na Etihad Stadium Łukasza Fabiańskiego zaskoczył dziewiętnaście minut przed przerwą Wilfried Bony. Iworyjczyk wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Hiszpana Jesusa Navasa i mocnym strzałem głową nie dał szans golkiperowi reprezentacji Polski.

Wyrównał w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry silnym strzałem w krótki róg Francuz Bafetimbi Gomis. Przyjezdnym z Walii nie było jednak dane cieszyć się z punktu wywalczonego na terenie wicemistrzów Anglii.

Niespełna dwie minuty później Yaya Toure uderzeniem z dystansu po raz drugi tego dnia zmusił do kapitulacji Fabiańskiego i dzięki trafieniu kolejnego reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej podopieczni Manuela Pellegriniego odnieśli dziesiąte zwycięstwo w sezonie, dające im pozycję lidera tabeli. "Łabędzie" doznały natomiast trzeciej porażki z rzędu i są na osiemnastej pozycji w klasyfikacji.