Cleveland Cavaliers bliżej finału NBA

Ostatnia aktualizacja: 26/05/16 08:44, Komentarzy: 0

0
0

Cleveland Cavaliers pewnie pokonali we własnej hali Toronto Raptors 116:78. Zespół Tyronna Lue objął prowadzenie 3:2 w finale konferencji wschodniej playoffs National Basketball Association.

Poprzednie dwa mecze w Kanadzie wygrali Raptors, ale Cavaliers u siebie po sezonie zasadniczym pozostają nadal niepokonani. W środę gospodarzom od początku udawało się niemal wszystko. Po ich rzutach piłka prawie za każdym razem trafiała do kosza. Cavs doskonale spisywali się również w obronie, podwajając czołowych graczy rywali, z czym goście nie byli sobie w stanie poradzić. Efekt? Ponad siedem minuty Raptors bez punktów z gry i 18 punktów straty już po pierwszej kwarcie.

W kolejnych przewaga gospodarzy tylko rosła. W ostatniej kwarcie na parkiecie przebywali już tylko rezerwowi.
- Skopali nam tyłki - powiedział trener gości, Dwane Casey, cytowany przez oficjalną stronę internetową NBA. W zespole Raptors duet DeMar DeRozan i Kyle Lowry trafili na 20 rzutów z gry siedem razy. Pierwszy zdobył 14, a drugi 13 punktów.

Natomiast w ekipie Cavs LeBron James rzucił 23 punkty, miał osiem asyst i sześć zbiórek. 25 "oczek" zanotował Kevin Love, a 23 Kyrie Irving. Cała trójka zakończyła mecz mając ponad 50-procentową skuteczność z gry. Spotkanie numer sześć zostanie rozegranie w piątek w Kanadzie.