betclic

Co dalej z Bukowieckim? Znamy nazwę wykrytej u niego substancji

Ostatnia aktualizacja: 10/09/16 13:31, Komentarzy: 1

0
1
Fot. WiNG, wikicommons

Polski Związek Lekkiej Atletyki ustosunkował się do informacji mediów w sprawie niedozwolonych środków wykrytych w organizmie Konrada Bukowieckiego. Substancję stwierdzono podczas badania próbki moczu pobranej od zawodnika w trakcie mistrzostw świata juniorów, które odbyły się w lipcu w Bydgoszczy. 

"Polski Związek Lekkiej Atletyki potwierdza, iż otrzymał pismo z Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki (IAAF), w którym IAAF poinformowała o wykryciu w organizmie zawodnika pchnięcia kulą - Konrada Bukowieckiego środka o nazwie higenamina" - czytamy w komunikacie.

"PZLA zwrócił się już do Konrada Bukowieckiego z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutu o naruszenie przepisów antydopingowych. Zawodnik zaprzeczył przyjmowaniu jakichkolwiek niedozwolonych środków oraz zadeklarował pełną współpracę w celu jak najszybszego wyjaśnienia tej przykrej dla niego sprawy" - napisano w oświadczeniu.

Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Bukowiecki zakazaną substancję przyjął nieświadomie. Higenamina nie jest zarejestrowaną substancją medyczną, ale może wchodzić w składzie suplementów diety lub odżywek. Specyfik nie jest wymieniony przez WADA na liście substancji zabronionych. Należy jednak podkreślić, że wykaz nie jest zamknięty, a za środek dopingowy może zostać uznana każda substancja, który ma zbliżony skład do zakazanego związku chemicznego.

- Jeśli próbka B potwierdzi obecność tej substancji w organizmie zawodnika, najbardziej prawdopodobnym wydaje się fakt, że dostała się ona do jego organizmu jako składnik suplementów diety lub odżywek, które przyjmował nasz lekkoatleta – mówi dr Jarosław Krzywański, szef zespołu medycznego PZLA. 
Źródło: pzla.pl
Dodaj komentarz
Junior
Twonick
Zarejestrowany od: 1424 dni
Ilość komentarzy: 93
Oceny: +626
Kibicuje:
Polska Hetman Zamosc
10.09.2016 / 15:14:04
Toś się kurwa popisał...