betclic

"Co innego gra we Włoszech, co innego w Katowicach"

Ostatnia aktualizacja: 19/01/16 10:36, Komentarzy: 0

0
0
Fot. YouTube

- Chcę pomóc drużynie i samemu sobie. Jeśli zabraknie występów w ligowych meczach, będzie mi ciężko. Chcę zapracować sobie na jakikolwiek kontrakt w przyszłości - przyznał Wojciech Pawłowski, który ostatnio rozpoczął treningi z pierwszoligowym Rozwojem Katowice.

23-latek na chwilę obecną jest piłkarzem Udinese Calcio, do którego przeniósł się w lecie 2012 roku. W pierwszej drużynie Bianconeri jednak jak na razie nie zadebiutował. Jego kontrakt z zespołem ze Stadio Friuli wygasa w czerwcu bieżącego roki i prawdopodobnie nie zostanie przedłużony.

- Jestem nowym zawodnikiem, muszę się przystosować do chłopaków i ligi, zmienić myślenie. Inaczej gra się w piłkę we Włoszech, a inaczej tu. Do startu ligi zostało półtora miesiąca. Jest więc na to czas - zaznaczył były zawodnik Lechii Gdańsk, cytowany przez "rozwój.info.pl".

- Podjąłem decyzję, że chcę grać dla Rozwoju i zjawiłem się w Katowicach. Teraz czekamy na dokumenty z Granady (klub ten ma z Udinese wspólnego właściciela - przyp. red). Gdy przyjdą, będziemy mogli podpisać umowę - stwierdził były młodzieżowy reprezentant Polski.

- W głębi serca wierzę, że to jest ten moment, kiedy sam dla siebie i dla drużyny zrobię wszystko, byśmy po sezonie podali sobie ręce i byli szczęśliwi z tego, co zrobiliśmy. Szansa faktycznie jest jakby jedna z tych ostatnich. W tym roku kończę 23 lata. Chcąc zapracować sobie na jakikolwiek kontrakt w przyszłości, muszę występować w ligowych meczach. Jeśli tego zabraknie, będzie mi ciężko - kontynuował.

- Jesienią nie było sensownej oferty, która mogła dać mi szansę gry, zadowolić mnie. Wszyscy razem podjęliśmy decyzję, że będzie lepiej, jeśli na te pół roku wrócę do Udinese i po prostu będę tam trenował. Tak się stało. Od początku ćwiczyłem z pierwszą drużyną, tyle że informacja ta wypłynęła dość późno - dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela