Co za mecz Radwańskiej! Akcja roku? [video]

mgilert / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska przedłużyła swoje szanse na awans do półfinału turnieju WTA Masters w Singapurze. Polka w wielkim stylu wygrała z Simoną Halep 7:6, 6:1 w swoim ostatnim meczu grupowym podczas tej imprezy. To 500. zwycięstwo w karierze Radwańskiej.

Spotkanie miało bardzo emocjonujący przebieg. Lepiej zaczęła je Rumunka, która już na początku gry przełamała Radwańską. Halep prowadziła 2:0, potem 3:1, ale od tego momentu do roboty wzięła się Polka, która szybko odrobiła straty. Od stanu 3:3 mecz toczył się gem za gem, co zapowiadało bardzo emocjonującą końcówkę pierwszej partii.

I taka w istocie była. Najpierw Radwańska nie wykorzystała dwóch piłek setowych przy stanie 5:4. Drugą szansę na zwycięstwo Polka miała przy stanie 6:5, ale Halep kolejny raz wyrównała stan gry. Do rozstrzygnięcia pierwszej partii potrzebny był więc tie-break. Radwańska przegrywała w nim już 1-5, ale dzięki niesamowitemu zrywowi wygrała sześć piłek z rzędu i zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszym secie. Decydujący punkt zdobyła po wspaniałej wymianie, w której popisała się kilkoma cudownymi zagraniami.

Otwierającego gema drugiej partii wygrała Halep, ale dla Rumunki były to zaledwie miłe złego początki. Później na korcie niepodzielnie panowała Radwańska. To był prawdziwy koncert Polki, która wygrała całego seta 6:1.

Radwańska musi teraz liczyć na pomoc ze strony Marii Szarapowej. Radwańska awansuje do półfinału turnieju mistrzyń, jeśli Rosjanka wygra z Flavią Pennettą z Włoch.