Co za mecz Teodorczyka! Gol, czerwona kartka za faul na Polaku... [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30/10/16 21:51, Komentarzy: 49

62
49

Anderlecht z Łukaszem Teodorczykiem w składzie przegrał na wyjeździe z Waasland Beveren w meczu trzynastej kolejki ligi belgijskiej.

Już w pierwszej minucie spotkania czerwoną kartkę otrzymał Ibrahima Seck. Powód? Faul na Łukaszu Teodorczyku, który wychodził akurat na znakomitą pozycję strzelecką!

O dziwo gospodarze grający w osłabieniu okazali się niezwykle skuteczni - w dziewiątej minucie gola zdobył Gano po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Nie minęły jednak dwie minuty, a Teodorczyk ponownie znalazł się w świetnej sytuacji - i tym razem żaden z rywali nie zdobył się już na faul. Za to Teodorczyk wykorzystał wyjście bramkarza i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1:1!

W 32 minucie kibice zgromadzeni na stadionie ponownie mieli chwile radości - gospodarze nieoczekiwanie po raz drugi wyszli na prowadzenie. Po wrzutce z prawej strony Cool kropnął z powietrza z obrębu pola karnego na tyle mocno, że bramkarz nie zdołał sparować piłki.

Do przerwy gole już nie padły, a wynik na tablicy świetlnej zapowiadał sensację.

Jeśli ktoś myślał, że w drugiej odsłonie Anderlecht ruszy do zdecydowanej ofensywy i szybko odrobi straty, to się pomylił. Co prawda w 67 minucie piłka wylądowała w siatce gospodarzy, jednak trafienie Teodorczyka nie zostało uznane przez sędziego.

W 77 minucie wyrównały się za to siły. Taktyczny faul Stephane Badji sprawił, że także goście grali w dziesiątkę.

W 85 minucie za faul po stracie piłki żółtą kartkę obejrzał Teodorczyk. Nie obejrzał już za to - ani on, ani kibice na stadionie - żadnej bramki. Spotkanie zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Waasland Beveren.

Porażka sprawiła, że Anderlecht traci do lidera trzy punkty, zajmując drugą lokatę w tabeli. Rywale awansowali na 11 miejsce.