Co za mecz! Valencia remisuje z Realem [VIDEO]

Marcos Mesa Sam Wordley / Shutterstock.com
Dużo goli, wspaniałe akcje, szalona końcówka, kontrowersje i czerwona kartka - w meczu Valencii z Realem nie brakowało absolutnie niczego. Po fantastycznym widowisku szlagier tej kolejki Primera Division zakończył się remisem 2:2.

Lepiej mecz zaczęli "Królewscy", którzy w szesnastej minucie wyszli na prowadzenie po cudownej akcji. Piłka wędrowała między ofensywnymi graczami jak po sznurku, w końcu trafiła do Karima Benzemy, który precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce.

Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Daniel Parejo, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Druga połowa toczyła się w bardzo intensywnym tempie. Napięcie rosło wraz z każdą minutą. W 68. minucie nie wytrzymał go Mateo Kovacic, który po brutalnym faulu otrzymał czerwoną kartkę.

Niesamowite rzeczy działy się też w ostatnim kwadransie. W 82. minucie Gareth Bale pokonał Jaume Domenecha strzałem głową, ale piłkarze Realu nie zdążyli porządnie nacieszyć się prowadzeniem. Niespełna minutę później wyrównał Paco Alcacer.

To nie był koniec emocji. W doliczonym czasie gry sytuacja zmieniała się błyskawicznie. Najpierw po rzucie rożnym zawrzało pod bramką Valencii, ale już chwilę później gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Oko w oko z Keylorem Navasem stanął Alvaro Negredo, lecz przegrał pojedynek z bramkarzem Realu. W odpowiedzi w dobrej okazji znalazł się Bale - piłka po jego strzale poszybowała ponad bramką Jaume Domenecha.

Valencia zajmuje aktualnie dziesiąte miejsce w tabeli Primera Division. "Nietoperze" mają na swoim koncie 23 punkty, z kolei Real Madryt zdobył do tej pory 37 "oczek" i znajduje się na trzeciej pozycji.