Co za mecz w Masters! Radwańska przegrywa pierwsze spotkanie

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska przegrała ze Swietłaną Kuzniecową w pierwszym spotkaniu Grupy Białej w turnieju WTA Finals w Singapurze:

W pierwszym secie Polka świetnie zaczęła, ale fatalnie skończyła. Po dwóch przełamaniach prowadziła już 4:1, wówczas jednak rywalka trzema kolejnymi zwycięskimi gemami doprowadziła do wyrównania. Potem krakowiankę stać jeszcze było na prowadzenie 5:4, ale znów trzy kolejne gemy oddała rywalce i ostatecznie przegrała 5:7.

Druga partia to już zdecydowana przewaga Radwańskiej w całym secie. Szybko przełamała Kuzniecową, następnie oddała rywalce zaledwie jednego gema i o wszystkim musiała decydować trzecia partia.

Finałowy set rozpoczął się od błyskawicznego przełamania w wykonaniu Radwańskiej. Po chwili Polka wygrała własne podanie i zrobiło się 2:0. Wówczas odgryzła się Kuzniecowa: trzeciego gema zakończyła asem serwisowym, a potem przełamała naszą tenisistkę i wyrównała stan partii na 2:2.

Radwańska zareagowała błyskawicznie i sama przełamała Kuzniecową, było 3:2. Następnie Polka wygrała własne podanie i zbliżyła się do pierwszego turniejowego zwycięstwa...

...ale rywalka nie oddała meczu bez walki, w kolejnym gemie triumfując "do zera". Potem przełamała Radwańską po zaciętej końcówce gema i zrobiło się 4:4.

Przed szansą wyjścia na prowadzenie stanęła Kuzniecowa, ale... przełamała ją Polka. Teraz to w rękach krakowianki były losy tego meczu. Miała własny serwis, ale go nie wykorzystała - przełamanie dla rywalki i na tablicy pokazał się wynik 5:5.

Kolejny gem był już znacznie szybszy - Kuzniecowa pewnie wygrała swoje podanie i stanęła przed szansą zwycięstwa w całym spotkaniu. Tę szansę wykorzystała, przełamując Radwańską na zakończenie meczu.