betclic

Conte: Chcę widzieć tak grającą Chelsea

Ostatnia aktualizacja: 12/12/16 16:41, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Marco Iacobucci EPP/Shutterstock

Chelsea pokonała u siebie West Bromwich Albion 1:0 w pierwszym niedzielnym spotkaniu 15. kolejki angielskiej Premier League. Radości ze zwycięstwa nie ukrywał opiekun The Blues, Antonio Conte. - To był ciężki mecz, ale byliśmy na to przygotowani - powiedział Włoch.

- Jestem zadowolony, ponieważ pokazaliśmy wielką dojrzałość i inteligencję, która pozwoliła nam znaleźć odpowiedni sposób na rywali. Zachowaliśmy po raz kolejny czyste konto, teraz jednak musimy już myśleć o spotkaniu z Sunderlandem. Mamy dwa dni na przygotowania, to trudny okres, w którym jednak trzeba zachować koncentrację - zauważył Conte.

- Chcę widzieć właśnie tak grającą swoją drużynę - charakterną i zmotywowaną. Oczywiście, wolałbym szybciej zdobyć gola i przejąć inicjatywę, ale wiem, że w lidze angielskiej nie jest to łatwe. Pracujemy i taktycznie i fizycznie po to, aby do końca pojedynku grać z dużą intensywnością, dużo biegać i stwarzać presję na przeciwniku - podsumował trener Chelsea. 

Dzięki dziewiątej z rzędu i dwunastej w sezonie wygranej The Blues umocnili się na prowadzeniu w tabeli.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Junior starszy
ponurygrabarz
Zarejestrowany od: 971 dni
Ilość komentarzy: 194
Oceny: +1288
Kibicuje:
Chelsea Londyn Leicester City FC
12.12.2016 / 17:00:36
Prawda jest taka, że częściowo zapewne było takie założenie. Widać było że ten mecz przebiegał w 2 razy wolniejszym tempie niż ostatnie z Tottenhamem i City. Conte dobrze wiedział że będą grali z Sunderlandem po 2 dniach i trzeba rozłożyć siły. Chelsea nie może sobie pozwolić choćby na remis w grudniu biorąc pod uwagę dość łatwy terminarz.. Chociaż słowo łatwy w PL raczej można wypowiadać ze świadomością dużego ryzyka. :)

Tabela