Chelsea odpowiada! Diego Costa strzela na 2:1!

Alicia Chelini/Shutterstock
Chelsea mierzy się z West Ham United w swoim pierwszy meczu nowego sezonu Premier League. Jest to również pierwsze oficjalne spotkanie dla Antonio Conte w roli menedżera "The Blues".

W pierwszej połowie oglądaliśmy emocjonujące spotkanie, choć zabrakło goli. Obie drużyny grały w sposób bardzo żywy, przede wszystkim z myślą o ataku. Sporo się działo po jednej i po drugiej stronie boiska, ale brakowało klarownych sytuacji podbramkowych.

W 12 minucie pierwszą niezłą sytuację do strzelenia gola miał Branislav Ivanović. Serb przebojem wdarł się prawą stroną boiska w pole karne, uderzył z ostrego kąta, lecz Adrian zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Kilka minut później w polu karnym padł Oscar, sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

Bardzo aktywny w pierwszej odsłonie był w szczególności Eden Hazard. Belg w 31 minucie przeprowadził bardzo ładną indywidualną akcję. Wpadł w pole karne, uderzył w stronę bramki rywali, ale chybił minimalnie.

W samej końcówce niebezpiecznie z rzutu wolnego uderzał jeszcze Willian, ale Adrian był na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny.

Tymczasem druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Już w 47 minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Eden Hazard.

Pół godziny później mieliśmy już jednak 1:1. Autorem bramki był James Collins. Piłkarz WHU wykorzystał zamieszanie w polu karnym i mocnym uderzeniem pokonał Thibauta Courtoisa.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, bramkę na 2:1 zdobył Diego Costa. Napastnik płaskim strzałem po długim rogu pokonał bramkarza rywali.

A oto w jakich jedenastkach wyszły na to spotkanie oba zespoły:

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta - Kante, Matic, Willian, Oscar, Hazard - Diego Costa

West Ham United: Adrián; Antonio, Reid, Collins, Masuaku; Nordtveit; Ayew, Noble, Kouyaté, Valenica; Carroll