betclic

Conte: Pirlo należy się więcej szacunku

Ostatnia aktualizacja: 07/09/15 17:18, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Photo Works/Shutterstock

Szkoleniowiec reprezentacji Włoch, Antonio Conte stanął w obronie Andrei Pirlo, który został skrytykowany za brak formy. Miało to miejsce po czwartkowym meczu z Maltą, które Włosi wygrali 1:0.

- Brak szacunku do tak wielkiego zawodnika jak Pirlo jest dla mnie ogromnym rozczarowaniem. Jednego dnia uważa się go za niezastąpionego, a później krytykuje i chce się go usunąć z kadry. Uważam, że zasłużył on na zdecydowanie lepsze traktowanie - powiedział Conte cytowany przez "Sky Sports".

Niedzielne spotkanie z Bułgarią Pirlo obejrzał z ławki rezerwowych. Jego drużyna wygrała 1:0 i obecnie znajduje się na pierwszym miejscu w grupie H, mając dwa punkty przewagi nad Norwegią.

- Uważam, że mamy najcięższą grupę ze wszystkich. Jeszcze się nie zakwalifikowaliśmy, dlatego teraz skupiamy się na nadchodzących meczach. Najważniejsze jest zapewnienie sobie awansu - zaznaczył trener.

- Do tej pory udało nam się zdobyć 18 punktów, ale wciąż nie jesteśmy pewni występów na Euro. Każdy, kto uważa, że wywalczenie awansu będzie łatwe, jest w ogromnym błędzie - zakończył.

Pirlo, który w lipcu opuścił Juventus Turyn i przeniósł się do New York City FC, po mundialu w Brazylii planował zakończyć karierę reprezentacyjną. Conte, który wcześniej był jego trenerem właśnie w "Starej Damie" przekonał go jednak do zmiany decyzji.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!