Copa America: Kolumbia wygrywa z USA, bramka Jamesa [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 04/06/16 08:52, Komentarzy: 3

0
3

Reprezentacja Kolumbii pokonała Stany Zjednoczone 2:0 w pierwszym meczu Copa America Centenario. Spotkanie rozegrane zostało na Levi's Stadium w Santa Clara.

Pierwszy gol dla "Los Cafeteros" padł w ósmej minucie gry. Edwin Cardona dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a mocnym strzałem akcję wykończył Cristian Zapata.

Drugą bramkę Kolumbijczycy strzelili trzy minuty przed przerwą. Po zagraniu piłki ręką przez DeAndre Yedlina sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał James Rodriguez.

Drugie spotkanie w grupie A odbędzie się dzisiaj o godz. 23 polskiego czasu. Kostaryka zmierzy się w nim z Paragwajem.

W związku z setną rocznicą Copa America, turniej po raz pierwszy odbywa się w Stanach Zjednoczonych i bierze w nim udział sześć reprezentacji ze strefy CONCACAF. Mistrzostwa potrwają do 26 czerwca.