Copa America: Meksyk pewny gry w ćwierćfinale

Ostatnia aktualizacja: 10/06/16 07:51, Komentarzy: 2

0
2

Meksyk wygrał z Jamajką 2:0 w drugiej kolejce Copa America. Drużyna "El Tri" może być pewna gry w ćwierćfinale turnieju.

W meczu z Jamajką przebudził się Javier Hernandez, który już w 18. minucie strzałem głową dał prowadzenie swojej drużynie.

Jamajczycy znaleźli się pod ścianą - musieli atakować. Jeszcze przed przerwą stworzyli sobie dwie dobre okazje do zdobycia gola, ale w obu nie potrafili wepchnąć piłki do siatki. Szanse na wyrównanie zmarnowali Garath McCleary i Michael Hector.

W drugiej połowie inicjatywa należała do Meksyku. Dobrych okazji nie wykorzystali Hernandez i Raul Jimenez. Dopiero w 81. minucie wynik podwyższył Oribe Peralta.

Meksyk na pewno zagra w ćwierćfinale Copa America. W ostatniej kolejce "El Tri" zagrają z Wenezuelą - stawką tego meczu będzie zwycięstwo w grupie.

Meksyk - Jamajka 2:0 (1:0)
Javier Hernandez 18, Oribe Peralta 81

Meksyk: Guillermo Ochoa - Jesus Duenas (72. Jesus Molina), Nestor Araujo, Yasser Corona, Hector Moreno - Hector Herrera, Rafael Marquez, Miguel Layun - Raul Jimenez, Javier Hernandez (78. Oribe Peralta), Jesus Corona (63. Hirving Lozano).

Jamajka: Andre Blake - Je-Vaughn Watson, Adrian Mariappa, Wes Morgan, Jermaine Taylor - Garath McCleary, Michael Hector, Lee Williamson (77. Dever Orgill), Joel McAnuff (62. Michael Binns) - Giles Barnes, Clayton Donaldson.

Żółta kartka: Watson (Meksyk).
Źródło: sportowefakty.pl