Copa America: Stany Zjednoczone rozbiły Kostarykę

Ostatnia aktualizacja: 08/06/16 08:31, Komentarzy: 4

0
4

Reprezentacja USA rozbiła Kostarykę 4:0 w drugiej kolejce fazy grupowej Copa America.

Gospodarze mistrzostw rozpoczęli turniej bardzo słabo - na inaugurację przegrali z Kolumbią 0:2. Po tym występie w Stanach Zjednoczonych mocno krytykowano selekcjonera Juergena Klinsmanna. Niemiec nie zareagował jednak nerwowo i nie dokonał rewolucji w składzie. Wyszło mu to na dobre, bo reprezentacja USA wciąż ma szansę na awans do kolejnej rundy. Żeby to osiągnąć, nie może jednak przegrać w kończącym fazę grupową meczu z Paragwajem.

Pierwszoplanową postacią pierwszej połowy spotkania z Kostaryką był Clint Dempsey. Najpierw wykorzystał podyktowany rzut karny, a później dwukrotnie znakomicie asystował swoim kolegom.

Zagrania Dempseya wykorzystali kolejno Jermaine Jones, który zaskoczył bramkarza rywali efektownym płaskim strzałem zza linii pola karnego, oraz trzy minuty przed przerwą Bobby Wood.

Po zmianie stron jeszcze jeden kontratak gospodarzy przyniósł im gola. Graham Zusi odzyskał piłkę w środkowej strefie boiska i pobiegł z nią pod pole karne, gdzie zakończył swoją indywidualną akcję celnym uderzeniem.

USA - Kostaryka 4:0 (3:0)
Bramki: Dempsey 9-karny, Jones 37, Wood 42, Zusi 87.
Źródło: asinfo, własne