betclic

Courtois o Chelsea: Nie byliśmy odpowiednio przygotowani do sezonu

Ostatnia aktualizacja: 23/03/16 08:00, Komentarzy: 1

1
1
Fot. Celso Pupo / Shutterstock.com

Jednym z największych rozczarowań tego sezonu jest kiepska postawa Chelsea w Premier League. Zdaniem Thibaut Courtois przyczyną słabych wyników był źle przepracowany okres przygotowawczy do tego sezonu.

Mistrzowie Anglii fatalnie rozpoczęli obecne rozgrywki. Przed długi czas znajdowali się blisko strefy spadkowej. Sytuacja trochę poprawiła się po zmianie Jose Mourinho na Guusa Hiddinka, ale i tak "The Blues" mają dużą stratę do ligowej czołówki.

- Uważam, że okres przygotowawczy do nowego sezonu był zbyt krótki. Nie byliśmy odpowiednio przygotowani do gry pod względem fizycznym. Po słabym początku potrzebowaliśmy zmian. Przyjście Guusa Hiddinka było bardzo dobre, ale wciąż tracimy zbyt wiele goli. To nie tylko wina samej defensywy, ale i tak wolę grać z obrońcami reprezentacji Belgii - podkreśla Courtois.

Belgijski bramkarz ma nadzieję, że Chelsea zagra w kolejnej edycji europejskich pucharów. Będzie o to bardzo trudno, bo mistrzowie Anglii na razie zajmują dziesiąte miejsce w tabeli.

- Chcemy mocno zakończyć sezon - zapowiada Courtois.

W tym sezonie 23-letni bramkarz rozegrał dla Chelsea 26 meczów we wszystkich rozgrywkach. Puścił w nich 32 gole.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
bebdzia
Zarejestrowany od: 1543 dni
Ilość komentarzy: 3253
Oceny: +25385
Kibicuje:
Chelsea Londyn Polska
23.03.2016 / 10:03:59
Co do okresu przygotowawczego, to ma rację. Wspominał o tym Costa i Hazard też.
Tracenie goli to przede wszystkim wina Thiabuta i defensywy. Jak w meczu z West Hamem gol Carrola (jednego z większych drewniaków w Anglii), ośmieszył nie tylko obronę, a także samego bramkarza... Piłka przeleciała obok 3 obrońców, a Courtois dał sobie strzelić przy bliższym słupku jak jakiś młodzik. Trochę mnie rozczarował w tym sezonie Belg. Nie mówię, że jest bezużyteczny, jednak parę sytuacji mógł spokojnie wybronić w tym sezonie.

Tabela