betclic

Cracovia chce zainwestować w bazę treningową

Ostatnia aktualizacja: 23/07/15 15:20, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Piotr Drabik

To może być jedna z większych inwestycji MKS Cracovia SSA w ostatnich latach. Klub chce wybudować ośrodek treningowy w podkrakowskiej Rącznej w Gminie Liszki. Obie strony złożyły już podpisy pod Listem intencyjnym.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w miejscowości Rączna, a Gmina Liszki wydzierżawiłaby Cracovii teren o łącznej powierzchni ok 6 hektarów. Klub planuje wybudowanie czterech pełnowymiarowych boisk, jak również zaplecza szatniowo-sanitarnego.

Ale to nie wszystko. Na terenie ośrodka powstałyby również: minihotel, zaplecze rehabilitacyjne, jak również mała gastronomia.

MKS Cracovia SSA dysponuje już jednym centrum treningowym zlokalizowanym przy ulicy Wielickiej 101. W jego skład wchodzi pięć boisk, w tym dwa pełnowymiarowe. To właśnie tu trenują obecnie wszystkie drużyny „Pasów”, również te z Akademii Mistrzów Cracovia.

Na inwestycji Klubu skorzysta m.in. społeczność lokalna Gminy Liszki, jak i sami mieszkańcy Rącznej. Jedno z boisk pełnowymiarowych ma być bowiem do dyspozycji zarówno Gminy, jak i miejscowego klubu Strażak Rączna. Będzie to jeden z nowocześniejszych tego typu ośrodków w tej części kraju.

Warto również zauważyć, że ośrodek da zatrudnienie kilkunastu osobom. Według wstępnych szacunków, koszt inwestycji wyniósłby ok. 8 milionów złotych.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!