Cracovia rozgromiła Koronę w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 02/10/16 17:39, Komentarzy: 3

0
3

W niedzielnym meczu 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy Cracovia rozgromiła Koronę Kielcę aż 6:0. Dublet dla Pasów ustrzelił Krzysztof Piątek, który pokonywał Borisa Peskovicia odpowiednio w 23. i 65. minucie.

Ciekawostka:
To najwyższa porażka kielczan w historii ich występów w Ekstraklasie.

Podopieczni Jacka Zielińskiego czekali na to zwycięstwo od Derbów Krakowa, w których pokonali Wisłę 2:1.

Bohater spotkania: Krzysztof Piątek (Cracovia)
Strzelec dwóch goli dla swojego zespołu, który miał szansę na więcej i być może zdołałby to osiągnąć, gdyby w 75. minucie nie został zmieniony przez Mateusza Wdowiaka - notabene autora ostatniej bramki dla Pasów.

Tak padły bramki:

1:0 Szczepaniak 15
Mateusz Cetnarski próbował zdobyć gola zza pola karnego, a z jego płaskiego uderzenia wyszło podanie do Mateusza Szczepaniaka, który wyprzedził przeciwnika i na wślizgu zdobył bramkę.

2:0 Piątek 23
Wójcicki dośrodkował z prawej strony boiska. W szesnastce rywali dobrze odnalazł się Krzysztof Piątek, który mocnym uderzeniem głową pokonał bramkarza Korony.

3:0 Budziński 34
Mocne uderzenie "Budzika" zza pola karnego, piłka obiła się od słupka i wpadła do siatki.

4:0 Covilo 48
Idealne dośrodkowanie Cetnarskiego z rzutu wolnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Covilo i uderzeniem głową pokonał bramkarza przyjezdnych.

5:0 Piątek 65
Piątek dołożył głowę do odbitej piłki i wpakował ją do siatki.

6:0 Wdowiak 87
Zagranie Budzińskiego na prawą stronę do Wdowiaka, który ograł Kallaste, a następnie oddał strzał po długim rogu. Futbolówka przeleciała obok bezradnego golkipera rywali.