Crotone pokonało Pescarę, drugie zwycięstwo w sezonie gospodarzy

Giovannikr92, wikipedia
W pierwszym sobotnim spotkaniu 16. kolejki włoskiej Serie A Crotone pokonało 2:1 Pescarę. Obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu, bowiem w 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Alberto Aquilani, natomiast niespełna dziesięć minut później boisko z tego samego powodu opuścić musiał Leonardo Capezzi.

Przed tym pojedynkiem żadna z ekip nie mogła być zadowolona ze swoich wyczynów. Gospodarze zajmowali 19., a goście 18. lokatę w tabeli, mając na swoim koncie odpowiednio osiem i sześć punktów. W sobotę lepsi okazali się gracze ze Stadio Ezio Scida, którzy dzięki trafieniom Raffaele'a Palladino (z rzutu karnego) i Giammarco Ferrariego pokonali Pescarę.

Honorową bramkę dla przyjezdnych zdobył w 82. minucie Hugo Campagnaro uderzając głową, a minutę po jego golu w ten sam sposób trafił Ferrari.