betclic

Cruyff o grze Holandii: to szokujące

Ostatnia aktualizacja: 07/09/15 14:35, Komentarzy: 0

4
0
Fot. catwalker / Shutterstock.com

Johan Cruyff jest zdegustowany grą reprezentacji Holandii w eliminacjach mistrzostw Europy we Francji.

Trzecia drużyna poprzedniego mundialu przegrała z Islandią 0:1 i z Turcją 0:3. Bardzo prawdopodobne, że Holendrzy nie zagrają na przyszłorocznym Euro. Byłaby to kompromitacja, bowiem w imprezie zagrają aż 24 drużyny. Ostatni raz "Pomarańczowi" nie wystąpili na wielkim turnieju w 2002 roku.

Suchej nitki na reprezentantach Holandii nie zostawił Johan Cruyff, który narzeka, że momentami piłkarze nie wiedzieli, co robić na boisku. Zwraca uwagę na tak proste rzeczy, jak ustawienie drużyny przy rzutach rożnych.

- Taktyka nie jest tylko sprawą trzech napastników, czy czterech obrońców, to znacznie więcej. Piłkarze muszą trenować detale, takie jak ustawianie się obrońców we własnym polu karnym. Problemem jest też szybkość gry - napisał Cruyff w komentarzu dla "De Telegraaf". - Podstawowe umiejętności techniczne i taktyczne są poniżej normy. To szokujące oglądać kilku graczy reprezentacji Holandii, którzy nie opanowali prostych rzeczy - grzmi były trener Barcelony. 

Cruyff w holenderskiej mizerii znajduje jednak przykład do naśladowania.

- Jedynym piłkarzem, który zagrał dobrze w meczu z Islandią jest Daley Blind. To uderzające, jak bardzo zdołał się poprawić w ciągu roku spędzonego w Manchesterze United. To dobry przykład, co można osiągnąć dzięki intensywnym treningom - kończy Cruyff.
Źródło: cruyff.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!