betclic

Cupiał sprzeda Wisłę?

Ostatnia aktualizacja: 28/09/15 11:35, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Wisła Kraków może zmienić właściciela. Klub od Bogusława Cupiała chce przejąć Towarzystwo Sportowe Wisła.

Do 30 września Wisła musi spłacić długi wobec swoich wierzycieli, które zobowiązała się uregulować we wniosku licencyjnym. Z pomocą ma jej pospieszyć TS Wisła, która chce pożyczyć piłkarskiej spółce ponad milion złotych. Ta kwota pozwoli uniknąć powtórki z poprzedniego sezonu, gdy klub z Krakowa został ukarany ujemnymi punktami za niespłacenie zobowiązań.

To jednak nie koniec - TS Wisła prowadzi rozmowy z Bogusławem Cupiałem i Tele-Foniką na temat przejęcia piłkarskiej spółki. Negocjacje wkraczają w decydującą fazę. Według "Dziennika Polskiego" sprawa jest już przesądzona.

TS Wisła może przejąć klub za symboliczną złotówkę. Zagwarantowano to w umowie, którą zawart w 1997 roku przy okazji przejmowania Wisły przez Cupiała.

Nie wiadomo jednak, skąd nowy-stary właściciel miałby wziąć pieniądze na finansowanie drużyny. Przedstawiciele TS informują tylko, że znaleźli potencjalnych sponsorów klubu. Wśród nich ma być m.in. firma z Niemiec. Klub z prywatnych środków miałby nadal wspierać również Cupiał.
Źródło: Dziennik Polski
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela