Szaleństwo! Liverpool odrabia straty i prowadzi 4:3 [VIDEO]

naipung/Shutterstock
Tydzień temu Liverpool zremisował z Borussią Dortmund 1:1 na Signal Iduna Park. Goście wcale nie odstawali od gospodarzy, a momentami nawet prezentowali się lepiej. Czy na Anfield będzie podobnie i Jurgen Klopp wyrzuci swój były klub z Ligi Europy?

Podopieczni Thomasa Tuchela zdecydowanie lepiej rozpoczęli to spotkanie. Najpierw obrońcy "The Reds" zablokowali strzał Łukasza Piszczka. Potem przed szansą stanął Pierre-Emerick Aubameyang. Ale to dopiero Henrich Mchitarjan trafił do bramki strzeżonej przez Simona Mignoleta. Goście wyprowadzili zabójczą kontrę po fatalnym podaniu jednego z zawodników Liverpoolu.

Za moment mieliśmy już 2:0. Kapitalną akcję wyprowadził Marco Reus, który potem znakomitym podaniem obsłużył Pierre-Emericka Aubameyanga, a ten nie miał żadnych trudności, by podwyższyć wynik spotkania. Nokaut na Anfield!

W kolejnych minutach Liverpool raz za razem próbował zdobyć kontaktowego gola, ale raził nieskutecznością pod bramką niemieckiego zespołu. Po przeciwnej stronie zawodnicy BVB również stworzyli sobie parę niezłych sytuacji. Do końca pierwszej połowy nie padły już jednak żadne bramki. Sytuacja "The Reds" jest dramatyczna. Do awansu potrzebują bowiem aż trzech goli.

Doskonale zaczęła się druga odsłona dla Liverpoolu. W 48 minucie Divock Origi zdobył kontaktowego gola. Anglicy wciąż walczą o półfinał Ligi Europy.

"The Reds" tylko przez moment mogli cieszyć się z kontaktowego gola. Chwilę później kapitalnie zagrał Mats Hummels, a Marco Reus z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. 3:1!

Liverpool nie zrezygnował jednak z walki. W 66 minucie gola strzelił Philippe Coutinho. A w 77 na 3:3 uderzeniem głową strzelił Mamadou Sakho. Niesamowita pogoń gospodarzy!

W samej końcówce Liverpool strzelił na 4:3 i w tym momencie był w półfinale Ligi Europy!

Obaj trenerzy na to arcyciekawe spotkanie wystawili następujące jedenastki:

Liverpool: Mignolet - Clyne, Lovren, Sakho, Moreno - Can, Milner, Lallana, Coutinho, Firmino - Origi

Borussia: Weidenfeller - Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer - Weigl, Castro, Mkhitaryan, Kagawa, Reus - Aubameyang