Ćwierćfinały LM: Bezradna Barcelona przegrywa z Atletico 0:2! Bayern o krok od półfinału [VIDEO]

Natursports/Shutterstock
Atletico, któremu do awansu teoretycznie brakuje tylko albo aż jednej bramki, czy Barcelona, która ostatnio złapała zadyszkę? Bayern jadący do Lizbony ze skromną jednobramkową zaliczką, czy Benfica, która tak dobrze zaprezentowała się w Monachium? Już dzisiaj poznamy pozostałą dwójkę półfinalistów Ligi Mistrzów.

Robert Lewandowski dosyć niespodziewanie zaczął mecz na ławce. Bayern natomiast rozpoczął mecz zgodnie z planem - od sporej dominacji w środku pola i kilku niezłych sytuacji do zdobycia bramki. Tymczasem to Benfica wyszła na prowadzenie. W 27 minucie bramkę po podaniu Eliseu zdobył Raul Jimenez.

W 38 minucie mieliśmy już jednak remis po atomowym strzale Arturo Vidala.

W Madrycie tymczasem jesteśmy świadkami bardzo zaciętego spotkania. Niesamowicie ciekawie zrobiło się w 35 minucie, kiedy to doskonałe dośrodkowanie wykorzystał strzałem głową Antoine Griezmann.

Początek drugiej połowy w Madrycie to bezradna Barcelona i dominujące Atletico. Początek drugiej odsłony w Lizbonie to gol Thomasa Muellera i niemal pewny awans do półfinału Ligi Mistrzów.

W 76 minucie do wyrównania doprowadziła Benfica. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Anderson Talisca.

W 88 minucie mieliśmy 2:0 w Madrycie. Antoine Grizemann na bramkę zamienił jedenastkę podyktowaną po zagraniu ręką Andersa Iniesty.

Oto w jakich składach zaczęły dzisiejsze mecze poszczególne zespoły:

Atletico: Oblak - Juanfran, Godín, Lucas, Filipe Luís - Augusto, Gabi, Saúl, Koke, Carrasco -  Griezmann

Barcelona: Ter Stegen - Dani Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitic, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Martínez, Alaba - Thiago, Alonso, Vidal - Costa, Ribéry, Müller

Benfica: Ederson, A. Almeida, Jardel, Lindelof, Eliseu, Fejsa, Renato Sanches, Salvio, Carcela, Pizzi, Raúl Jiménez