Ćwierćfinały LM: Kontrowersje na Camp Nou, Suarez ratuje Barcę. Męczarnie Bayernu [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05/04/16 22:40, Komentarzy: 64

7
64

Barcelona pokonała na Camp Nou Atletico Madryt 2:1 po golach Luisa Suareza. W drugim ćwierćfinale Ligi Mistrzów Bayern Monachium wygrał z Benfiką Lizbona dzięki trafieniu Arturo Vidala.

Strzelanie dzisiejszego wieczoru w Lidze Mistrzów rozpoczął Arturo Vidal. Benfica miała być zdaniem Josepa Guardioli drużyną z najlepszą defensywą w Europie. Tymczasem już w drugiej minucie golkiper portugalskiego zespołu musiał wyciągać piłkę z siatki. Chilijczyk wpakował piłkę do bramki uderzeniem głową po dośrodkowaniu Juana Bernata.

Wydawało się, że to kwestia czasu kiedy gospodarze zdobędą kolejne bramki. Tymczasem podopieczni Josepa Guardioli wyraźnie spuścili z tonu i do przerwy nie padły już żadne gole.

O wiele ciekawiej za to było na Camp Nou. Tam strzelanie zaczęło się w 25 minucie. Zupełnie niespodziewanie jednak, to podopieczni Diego Simeone wyszli na prowadzenie. Do siatki klubu z Katalonii trafił Fernando Torres - prawdziwy kat "Blaugrany", to jego 11 gol w 17 spotkaniu przeciwko Barcelonie.

Tymczasem dziesięć minut później z boiska wyleciał... Fernando Torres. Autor bramki otrzymał drugą żółtą kartkę po faulu na Sergio Busquetsie i musiał opuścić plac gry. Trzeba przyznać, że była to bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra.

Barcelona niewiele jednak zdołała zrobić z grą w przewadze w końcowych minutach pierwszej połowy i do szatni schodziła z jednobramkową stratą.

Początek drugiej połowy na Camp Nou to dwie niezłe sytuacje gości, a potem olbrzymia przewaga gospodarzy i nieustanne bombardowanie bramki Jana Oblaka, Próbowali Lionel Messi, Neymar czy Luis Suarez, ale żadnemu z nich nie udało się wpakować piłki do siatki.

Barcelona jednak w końcu dopięła swego. Strzelcem gola został Luis Suarez, który strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce Atletico.

W Monachium tymczasem wciąż mieliśmy 1:0 dla Bayernu, ale rywale z Portugalii potrafili sobie stworzyć kilka niebezpiecznych sytuacji pod bramką Manuela Neuera. Najlepszą okazję do strzelenia bramki miał chyba Jonas w 57 minucie meczu, lecz trafił prosto w niemieckiego golkipera.

W 74 minucie spotkania na Camp Nou Barcelona wyszła na prowadzenie 2:1. Ponownie na listę strzelców wpisał się Luis Suarez. Urugwajczyk pokonał Jana Oblaka uderzeniem głową, wykańczając fantastyczną akcję podopiecznych Luisa Enrique.

Barcelona ostatecznie pokonała Atletico Madryt 2:1, grając przez niespełna godzinę w przewadze, a Bayern Monachium wymęczył zwycięstwo z Benfiką Lizbona 1:0. W obu parach ćwierćfinałowych jeszcze nic nie jest rozstrzygnięte.
wojciech8881
Zarejestrowany od: 342 dni
Ilość komentarzy: 221
Oceny: +937
Chelsea Londyn Juventus Turyn Polska Real Madryt
06.04.2016 / 09:50:08
w meczu z Realem sedzial mylil sie w dwie strony Ramos powinien wczesniej wyleciec, bramka Bale nie uznana nie wiem dlaczego
i wiele innych bledow

ale tutaj pomagal Barcelonie a oni przeciez tacy dobrzy to poco im pomoc sedziow
Wszedzie mowiom ze MSN tacy zajebisci
Mariusz2121
Zarejestrowany od: 249 dni
Ilość komentarzy: 13
Oceny: +11
06.04.2016 / 11:59:28
"mówiom" też że warto chodzić do szkoły. Trzeba było posłuchać....
messssix2
Ilość komentarzy: 3
Oceny: +22
Legia Warszawa II
06.04.2016 / 07:24:43
Powiem tak, tak jak lubię messiego, tak nie lubię barcelony. W świetle ostatnich afer w FIFIe takie kwiatki że barcy ktoś z zewnątrz pomaga wygrywać są bardziej prawdopodobne niż kiedyś. Za dużo przypadków zdarza się na korzyść barcelony, żeby wierzyć że nikt nie maczał w tym palców :)
Co do meczu, atletico ma chyba jakiś patent na grę z tak doskonałą drużyną jak barca. Simeone genialnie potrafi ustawić zespół pod względem presingu, aż trudno uwierzyć że mieli takie kłopoty z PSV w ostatniej rundzie :) Barcie bardzo ciężko się grało, czerwona kartka na pewno nie zaszkodziła w odniesieniu zwycięstwa, czy słuszna ? Myśle że nie w tamtym momencie meczu, po za tym Buskets sporo dodał od siebie po tym jak poczuł kontakt z przeciwnikiem :) Wynik zasłużony, barca lepiej grała, tylko i tak ci którzy im nie kibicują będą pamiętać 2-1 i czerwoną
radzik834
Zarejestrowany od: 1032 dni
Ilość komentarzy: 762
Oceny: +5225
Arsenal Londyn Real Madryt
06.04.2016 / 10:06:19
Ja jestem za Realem i sa mi i obojetne obie druzyny ale to co wyczynial ten "kalosz" to przechodzi ludzkie pojecie, barca nie wygrala zasluzenie jesli ogladales, bo do momentu czerwonej nie grali nic, i w rewanzu bede kibicowal sprawiedliwosci czyli Atletico
Mariusz2121
Oceny: +11
06.04.2016 / 11:52:33
Tak... skoro jesteś za Realem na pewno są ci obojętne obie drużyny... a już na pewno Barcelona :) you made my day :D
semafor
Zarejestrowany od: 421 dni
Ilość komentarzy: 523
Oceny: +2423
Argentyna Manchester City Borussia Dortmund FC Barcelona Atlético Madryt Sevilla
06.04.2016 / 01:31:44
Suari, ratuje jak ratuje, w pierwszej polowie nic nie pokazal, mecz barcy uratowal Neymar, Messi wjezdzal w 4 obroncow tracac pilke, wiele razy kiwal zamiast natychmiast podac po kontrze.
Ney pociagnal troche energia, szkoda ze nie trafil bo mu sie nalezalo.

Atletico swietny mecz mimo czerwieni Toresa ktory moze wylecial za szybko, ale na pewno sedzia nie przegial paly na korzysc Barcy. Gdyby byli w komplecie, to nie jestem pewien czy wynik nie byl by podobny, Barca dopiero po stracie ruszyla dupe
michalm7
Zarejestrowany od: 717 dni
Ilość komentarzy: 430
Oceny: +1423
Brazylia Arsenal Londyn Olympique Lyon Olympique Marsylia Juventus Turyn Ajax Amsterdam Benfica Lizbona Valencia FC Barcelona Hiszpania
06.04.2016 / 00:19:19
tu lepiej niech kibice Barcelony czy kibice innych drużyn lepiej nic nie piszą bo zostaną zjechani i zminusowani przez dzieci Realu.
Mariusz2121
Oceny: +11
05.04.2016 / 23:44:29
/ -14
Nie wiem co za dziecko pisało ten artykuł...ale może faktycznie "dziennikarz" który cynicznie próbuje wywołać emocje żeby rosła ilość odsłon i komentarzy dzięki temu reklamy itd.... " trzeba przyznać, że była to bardzo kontrowersyjna decyzja arbitra" ?????? błagam... głupie zachowanie torresa, kompletnie dla mnie niezrozumiałe. Bo po zdobyciu bramki zaliczył 3 faule ( WAŻNE... każdy z nich bez intencji walki o piłkę). Jest to naprawdę niska polemika by podważać akurat taką decyzję. Interpretacja byłaby prosta dla każdego arbitra.
endriuuu2
Ilość komentarzy: 26
Oceny: +42
06.04.2016 / 00:02:11
Sam bym nie pokazał tylko go mocno zrugał. Choć anty kibice Barcy gdyby później wyrzucił go za mniej błahy faul już by o jego porzednich nie pamiętali. Poniżej masz poruszany przykład z Arsenalem kilka lat temu. Van Persie najpierw prawie łamie w kostce nogę Messiemu, póżniej rozpędzony wali łokciem w twarz Alvesa nie patrząc nawet na piłkę, a wylatuje za grę po gwizdku. Oczywiście nikt poprzednich przewinien nie pamięta choć za wszystkie mógł od razu wylecieć. Tak samo przykład Chelsea. Rewanż oczywiście przykład jednostronnego sędziowania(może poza niesłusznym wywaleniem Abidala). Jednak niestety skrzętnie się pomija pierwszy mecz a ja go dobrze pamiętam. Ballack zalicza dwa kryminały i gra do końca, Henry jest bezdyskusyjnie faulowany przez Terry-ego i gwizdek milczy. Skala nieporównywalna, ale mogąca kompletnie zmienić oblicze dwumeczu. Pozostaje nam tylko czekać na powtórki video i coś na wzór challenge z siatkówki.
Omega31
Zarejestrowany od: 1538 dni
Ilość komentarzy: 868
Oceny: +4506
Chelsea Londyn AC Milan Torino Polska Atlético Madryt Sevilla FC Bayern Monachium II
06.04.2016 / 02:29:10
kryminal to sie dzial na stamford bridge w 1/2 , tam to byl dopiero mecz, 4karne, a drogba sedziego jakby dopadl to by go chyba zabil
Mariusz2121
Oceny: +11
06.04.2016 / 00:07:10
Zdaje mi się że w przypadkach które opisujesz sędziowie jednak dostają informacje " z bazy" jakiego kalibru błąd popełnili nie zauważając jakiegoś faulu, bądź oglądają powtórki w przerwach. Wówczas próbują w pewien sposób oddać sprawiedliwość i przy najbliższej okazji ukarać gracza.
05.04.2016 / 23:55:28
Tylko, że parę sekund wcześniej Suarez kopnął celowo i bez zamiaru uderzenia w piłkę Juanfrana i za to sędzie kartki nie pokazał, mało tego nawet nie było faulu, potem jeszcze uderzył celowo w twarz Filipe. Myślcie dalej, że sędzia nie ustawił meczu. W końcu widzicie to co chcecie widzieć. "Szkoda strzępić ryja", że tak zacytuje pana Stonogę, bo idealnie to tutaj pasuje.
Mariusz2121
Oceny: +11
06.04.2016 / 00:03:17
Co to za argumentacja?? kwestia dotyczy tego czy 2 żółte się należały czy nie..? czy był faul cz nie?? Nie o to chodzi żeby się licytować " a ten sfaulował tego!! a ten tamtego!!więc też powinien wylecieć " gdyby tak rozumować pewnie ze 3 czerwa jeszcze byśmy zobaczyli w meczu. Może pozostańmy w temacie dyskusji.
Remady96
06.04.2016 / 00:11:51
A co lepiej przedstawi sytuację, czy się należała czy też nie? Doskonale wiesz, że czerwona kartka była pochopna, sędziowie w wielu sytuacjach przed pokazaniem czerwonej kartki upominają gracza, tym bardziej biorąc pod lupę wagę spotkania, Real-Barca, Atletico-Real, Barca-Atletico, zawsze jest ostro, a wyrzucanie jednego z kluczowych zawodników w 35 min. bez takiej konieczności, bo umówmy się, obeszło by się tylko upomnieniem i nikt by nie miał pretensji, to strzał w piętę. Dość, że skazywanie drużyny na granie w 10 przeciwko najlepszej obecnej jedynastce na świecie przez 65 min. to jeszcze wykluczenie zawodnika na następny mecz. To ustawiło cały mecz, sędzia nie wytrzymał, przerosło go to i tyle w temacie. Spotkanie wyglądało całkiem inaczej przy grze 11 na 11, a tak to wiadomo było jak będzie wyglądać reszta meczu. Bogu dzięki, że skończyło się 2-1 i rewanż będzie równie zacięty.
Mariusz2121
Oceny: +11
06.04.2016 / 00:16:31
Zgadzam się. Upomnienie było. A raczej ostra reprymenda po drugim faulu zaraz po żółtej kartce. Kolejny faul kilka minut później...sędzia mógł zrobić tylko jedno.
liku
Zarejestrowany od: 1341 dni
Ilość komentarzy: 148
Oceny: +592
Polska
05.04.2016 / 23:36:02
Śmieszy mnie odwoływanie się do całego meczu...
Przez 35minut do czasu kartki Torresa to Atletico grało piekne kontry i było blisko strzelenia drugiej bramki. Dopiero potem Atletico cofnęło się calkowicie i Barca miała przewagę.

Oczywiście, że czerwona kartka niesłuszna, ale wiadomo, że w meczach z Barceloną dzieją się dziwne rzeczy jak chociażby ostatnia nieuznana bramka Bale bo brutalnym faulu :D
mistrzu512
Zarejestrowany od: 1133 dni
Ilość komentarzy: 664
Oceny: +3774
Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Polska FC Barcelona
06.04.2016 / 00:14:51
Oczywiście że czerwona kartka niesłuszna? Pierwsza żółta kartka dla Torresa po sfaulowaniu Neymara, a przy drugiej gdy sfaulował Busquetsa nie wiem skąd te głosy że niesłusznie ją dostał... nawet nie miał zamiaru w piłke trafić tylko poszedł na nogi, podczas faulu nie patrzył na piłke tlko na Busquetsa a piłka była już pół metra od nich! Weź zaczerpnij troch wiedzy na temat piłki nożnej i za co pokazywane są żółte kartki a potem komentuj bo z tego co widze to nie masz zielonego pojęcia na ten temat...
liku
Oceny: +592
Polska
06.04.2016 / 00:57:25
Głąbie... gdyby każde starcie starcie piłkarzy kończyło się żółtą kartką to mało który ukończyłby mecz 90min.
Torres zagrał ostrym pressingiem, ale nie był to faul na drugą żółtą.
Dla widowiska powinien dostać ostrzeżenie.

Tak samo jak za ciagle symulacje, czy przepychanki w polu karnym powinna być kartką i jeśli faul w obronie to w konsekwencji karny.
Ale jest tak zawsze?
Nie! Bo nie dałoby się tego sportu oglądać, tak jak się nie dało oglądać w drugiej połowie tego meczu. Sorry Sherlocku.
mistrzu512
06.04.2016 / 16:28:51
To nie był faul na drugą żółtą kartke? Co ma do rzeczy czy to pierwsza czy druga żółta jeśli faul był na żółtą to się ją pokazuje a czy pierwsza czy druga to nie ma rzadnego znaczenia... Według Ciebie nie powinien dostać kartki bo to było złe dla widowiska? Co to było za widowisko jak 11 graczy Atletico stało w polu karnym i się bronili cały czas a jak jakiś zawodnik Barcelony zaczą kiwać to zaraz został sfaulowany!
Mario1994
Zarejestrowany od: 1292 dni
Ilość komentarzy: 277
Oceny: +1722
Chelsea Londyn PSG Francja Ruch Chorzów
05.04.2016 / 23:21:11
Jak zwykle teatr, ile razy gracze barcelony nurkowali w polu karnym a sędzia musiał pokazywać żeby wstawali... Jakby za każdym razem sędzia pokazał żółty kartonik to może by ich to czegoś nauczyło... Jeżeli chodzi o Busquetsa to po dotknięciu przez Torresa turlał się jak u babci na dywanie ahh symulanci ;[
/ -15
Ps. przeciez to najlepszy klub na swiecie tak czytam w komentazach... haha ani piłkarsko ani finansowo bo w ostatnich latach to raczej Bayern dominuje tylko go teraz ten fajtłapa sprowadza na dno.... a wasza barcelona jak juz sobie nie radzi to sedzis musi pomagac no bo musi bo to przeciez barcelona klubik aktorski Platiniego.
mistrzu512
06.04.2016 / 00:08:54
Idź sie utop chłopak...
mistrzu512
05.04.2016 / 23:16:40
Druga żółta dla Torresa według Was jest niezasłużona? Oglądnijcie sobie dokładną powtórkę tego faulu. Torres przy wejściu w Busquetsa nawet nie patrzy się na piłke... wejście w nogi ewidentna żółta kartka, a czy miał już wcześniej żółta to nie gra żadnej roli, jak jest faul na żółtą kartke to nie ma różnicy czy jest to pierwsza czy druga kartka, należy ją pokazać!
duki
05.04.2016 / 23:12:31
co tu duzo gadac grala barcelona sedzia musial kogos usunac z boiska bo przegrywali.... mowcie co chcecie ale ile razy sedzia tak robi ze jak cos nie tak to gramy w 12 .... i dlatego nie lubie barcy bo maja sedziów ze soba a mecz byłby ciekawszy napewno gdyby nie ta czerwona.
05.04.2016 / 23:28:55
ssaććććććć to powinni wszyscy Platiniemu za to wszystko dla barcelony za te mecze za tych sedziow za te puchary.. korupcja jest wszedzie
Matwar
Zarejestrowany od: 539 dni
Oceny: -15
06.04.2016 / 07:28:19
Litości... :D Popatrz na sędziowanie w 2. połowie - piłka odbija się od obrońcy Atletico, balansuje na linii końca boiska, po kilku sekundach sędzia gwiżdże i przyznaje piłkę... od bramki dla Atletico! Albo Oblack wybija, Roberto przy walce zostaje rzucony na murawę, a sędzia gwiżdże jego faul! Highlightsy z tego meczu powinny być nie z akcji piłkarzy, ale akcji sędziego - dawno nie widziałem takiego popaprańca!!! :D
Xherdan Shaqiri 91
Zarejestrowany od: 636 dni
Ilość komentarzy: 1552
Oceny: +11463
Belgia Stoke City Bayern Monachium Inter Mediolan Holandia Polska FC Barcelona Szwajcaria
05.04.2016 / 23:08:51
Niech się uczą od polskich arbitrów sędziować mecze np to dzisiejsze z Bayernem a nie jechać na 3 poprawkach XD
05.04.2016 / 23:07:43
Ciekawe co będzie jutro
OdegaardKing
Zarejestrowany od: 254 dni
Ilość komentarzy: 410
Oceny: +1910
Manchester United Newcastle United Manchester City Leicester City FC Bayern Monachium AC Milan Juventus Turyn Norwegia Legia Warszawa Lech Poznań
05.04.2016 / 23:03:33
Atletico powinno się cieszyć. Toć Pique powiedział wyraźnie, ze nie potrafią grać na 10... A temu sędzi nie ma co się dziwić. Wiedział, że jak nie posędziuje na korzyść barcy to Gerard osra jego matke
laola
Zarejestrowany od: 908 dni
Ilość komentarzy: 782
Oceny: +8497
Polska
05.04.2016 / 23:01:12
Pozostaje mieć nadzieję że przynajmniej w rewanżu sędzia nie da dupy, chyba że Barca ''musi'' obronić mistrza to wtedy może być z tym ciężko
Vedo
Zarejestrowany od: 426 dni
Ilość komentarzy: 205
Oceny: +1414
Chelsea Londyn Wisła Kraków Polska Real Madryt
05.04.2016 / 22:58:46
Jak Barca wygra ten dwumecz to się wkurze...
Radomsky
Oceny: +561
05.04.2016 / 23:06:53
A dlaczego się wkurzysz? Atletico bylo lepsze?
K.R.U.L.
Zarejestrowany od: 909 dni
Ilość komentarzy: 1311
Oceny: +10354
Manchester United Francja Parma Atlético Madryt
06.04.2016 / 00:24:31
W pierwszej polowie na pewno nie byli gorsi, szczegolnie jak porowna sie to z bezradna Barcelona, ktora w 35 minut nie zagrozila powaznie bramce Atleti.
SEDZIO poprostu wypierdalaj ! nie jestem fanem tych dwoch ekip ale

wolalbym zeby to Atletico przeszlo dalej w rewanzu dosc tej barcelony .... rzygac sie chce
w tej druzynie to tylko o 3 osobach slychac ... chyba kazdy wie jakich... japierdole poracha